Energie, služby

Pravidla fóra
Do tohoto fóra bych prosil zadávat problémy s provozem domu, případně řešení a jiné.

Energie, služby

Odeslatod fis v 03 Dub 2008, 21:42

Zdravím.
Nemluvil jste náhodou někdo s DaKem kdy pošlou vyúčtování služeb 2007?
Již nám to všichni správci poslali, jen za Boloňskou pořád nic nemáme.
Díky.
fis
 
Příspěvky: 19
Registrován: 28 Úno 2008, 11:10

Re: Energie, služby

Odeslatod t.spalenka v 03 Dub 2008, 22:10

Dobry vecer,
dnes jsme byli s pi. Pobudovou na DaKu. Kompletni vyuctovani sluzeb slibuji nejpozdeji do konce dubna, chybi jim zpracovani podkladu za merene sluzby (voda, TUV a teplo). Ostatni vyuctovani jiz bylo k dispozici. Jinak jiz je hotovo zcela vyuctovani za garaze, tam se bude vracet cca 1100,- Kc, pokud jste platili jiz od srpna.
t.spalenka
 
Příspěvky: 39
Registrován: 01 Říj 2007, 17:24

Re: Energie, služby

Odeslatod fis v 04 Dub 2008, 11:02

Děkuji za rychlou odpověď.
DaK si tedy s tou administrativou dává na čas.
Myslel jsem, že odečet na přelomu roku udělali, sazby jsou na webech dodavatelů.
Takže nechápu co tam ještě potřebují vymýšlet.
fis
 
Příspěvky: 19
Registrován: 28 Úno 2008, 11:10

Re: Energie, služby

Odeslatod 461 v 07 Dub 2008, 10:45

No, ve smlouve maji do konce brezna,pak slibovali pulku dubna a ted uz konec...taky myslim ze jim to trva dlouho.Chci videt jak budou vstricni se snizovanim poplatku, kdyz nam ted nezbyva nez cekat a doufat ze se nekdy dockame.
461
 
Příspěvky: 1
Registrován: 04 Dub 2008, 11:26

Re: Energie, služby

Odeslatod p.pobudova v 07 Dub 2008, 13:23

Jak napsal pan Spalenka, je hotove zcela vyuctovani na garaze a na nemerene sluzby. Vyuctovani merenych sluzeb se dodelava. Prodleni ve zpracovani nastalo mimo jine pozdnim zaslanim vyuctovacich faktur od dodavatelu.
Zpracovat prvni vyuctovani je v tomto pripade trosku slozitejsi, protoze cast nakladu se rozpocitava jeste na Ekospol, musi se zohlednit termin predani bytu a v neposledni rade je potreba jednotlive byty nastavit do systemu, ktery tyto služby rozpocitava /dle vyhlasky jsou ruzne koeficienty na byty, ktere nesousedi s zadnym bytem apod./.
p.pobudova
 
Příspěvky: 59
Registrován: 28 Úno 2008, 13:51

Re: Energie, služby

Odeslatod fis v 01 Kvě 2008, 16:57

Vyznáte se přesně v tom vyúčtování služeb?

Chybí popisy údajů v řádcích Zs ( základní složka dle plochy ).
Nevychází mi nebo si špatně vysvětluji následující čísla:

1. Co je to za hodnotu přesně za Zs: ?
2. Jak se vypočíta číslo na řádku Zs, ve sloupci uživatel ( u tepla vždy nad číslem odpovídajícím spotřebě dle odečtu )?
3. Z čeho vychází převod z kWh na GJ, správně by tam měl být koeficient 277.778, nebo použili jiný klíč?

Nejde mi o podrobné vysvětlení vyhlášky 372 / 2001 Sb. a souvisejícího metodického pokynu.
To je šílený materiál a nikdo to pitvat asi nechce.
Význam čísel ve vyúčtování by ale měl být jasný.
Poradí někdo?
fis
 
Příspěvky: 19
Registrován: 28 Úno 2008, 11:10

Re: Energie, služby

Odeslatod fis v 05 Kvě 2008, 10:18

Opravdu ta čísla všichni akceptují aniž chápou jejich význam?
Takové stádo by tedy bylo pro DaK požehnáním.
Pomůže někdo chytřejší s rozklíčováním?
Předem díky.
fis
 
Příspěvky: 19
Registrován: 28 Úno 2008, 11:10

Re: Energie, služby

Odeslatod milf v 05 Kvě 2008, 12:46

Rovnez nerozumim tem cislum ani prevodum na GJ...ocekavala jsem vratku na topeni, jelikoz jsme topili minimalne a ono nic..:o( Predpokladam ze nase vybory by se mely zajimat o vyuctovani celeho baraku a o vyuctovanim jednotlivych polozek...za co vsechno konkretne ty cisla jsou. tak by to tady mohli vysvetlit.
mne napr. neni mimo jine jasne,jak muzeme mit nedoplatky na pojisteni, vim ze jsou to minimalni castky...ale preci se s pojistovnou uzavira smlouva na nejakou sumu a ta se mela rozpocitat na jednotlive byty....neni mozne aby nyni pojistovna po nas chtela nejake doplatky,to je preci nesmysl.tak za co jsou ty ve vyuctovani?..pojistna smlouva je vzdy na danou castku.
milf
 
Příspěvky: 2
Registrován: 05 Kvě 2008, 12:40

Re: Energie, služby

Odeslatod t.spalenka v 06 Kvě 2008, 09:37

Vazeni sousede, vyuctovani sluzeb na kazdou bytovou jednotku a pripadne nesrovnalosti si musi kazdy vyresit sam. Vybor tu neni od toho, aby kazdemu vysvetloval vyuctovani sluzeb, ktere sam nedodava. To byste po nas mohli chtit, abychom Vam vysvetlili vyuctovani za telefon nebo kabelovou televizi. Na vyuctovani je kontakt, na ktery se mate obracet v pripade nesrovnalosti. (pani Smidova smidova@dak.cz, 222515756)

Z meho pohledu je sice vyuctovani trochu neprehledne, ale udaje, ktere na nem jsou jsou pro me dostacujici. U tepla a teple vody je vyznacena celkova spotreba tepla v GJ a pak mame vyznaceny pomer rozpocitani pevne slozky a merene slozky (teplo 40:60, tepla voda 30:70). Podle koeficientu, ktere nehodlam zjistovat (je v nich tez zohlednena vytapena plocha, ta je vyznacena v dolni casti vyuctovani) se pak dostavate k ke spotrebovanym GJ.

A kde jste se ve vyuctovani dopracovali ke kWh vubec netusim, takovou jednotku tam nevidim.
t.spalenka
 
Příspěvky: 39
Registrován: 01 Říj 2007, 17:24

Re: Energie, služby

Odeslatod milf v 08 Kvě 2008, 11:13

Ahoj, dostali jste nekdo uz vracene preplatky?? vyuctovani je hotove uz 14dni ale penize nikde...tak by me zajimalo jestli jsme na tom vsichni stejne nebo je nekde chyba
diky
milf
 
Příspěvky: 2
Registrován: 05 Kvě 2008, 12:40

Re: Energie, služby

Odeslatod p.pobudova v 08 Kvě 2008, 11:47

Přeplatky budou vyplaceny během května. Od předání vyúčtování vlastníkům běžela ještě nějaká doba pro případné podání reklamací. V současné době paní Šmídová připravuje podklady /čísla účtů, na které mají být přeplatky zaslány a jejich výše/ pro paní účetní k proplacení.
Prosím o trpělivost, bytových jednotek není málo a toto jsou údaje, které se musí připravovat pečlivě, aby nevznikly chyby.
p.pobudova
 
Příspěvky: 59
Registrován: 28 Úno 2008, 13:51

Re: Energie, služby

Odeslatod fis v 11 Kvě 2008, 15:34

Zdravím.

Aby každý nemusel volat pí. Šmídovou, vystavuji její odpověď na můj dotaz stran významu některých sloupečků. Zbytek si lze nastudovat ve vyhlášce 372/2001 Sb. a metodickém pokynu č.j. 28203/2002.

Jinak tou výzvou výše jsem rozhodně neúkoloval výbor SVJ. Byla určena ostatním vlastníkům kteří se ve věci rychleji orientují. Pokud by se někdo s ostatními podělil o své znalosti, ušetřilo by nám to nezáživné listování v předpisech a též DaKu by ubyla zbytečná práce s vysvětlování podobných dotazů.

Nyní to podstatné z došlého e-mailu :

Co se týče základní složky u tepla a TUV. Celkové náklady mají samozřejmě všechny bytové jednotky stejné. Rozdíl je však u jednotlivců. Ve sloupci uživatel, když vydělíte hodnotu podlahovou plochou, vyjde Vám číslo, které představuje počet měsíců, za které je Vaše vyúčtování prováděno (=odpovídající náklad) a to mají bytové jednotky různé (dle termínu nastěhování). U TUV je to u Vás cca. 2,6, u tepla necelých 5 (to je proto, že zde se používá tzv. klimatická náročnost, neboli procentuální zatíženost spotřeby tepla pro dané měsíce, pro celé období vyúčtování). U všech bytových jednotek je výpočet dán počátečním a konečným datem pro vyúčtování. Ekospol samozřejmě obdrží faktury na základní složky u tepla a TUV u bytů, které byly předány později jak 15.8.2007. Stavy na toto zpracování nemají žádný vliv (jak říká vyhláška), neboť se jedná pouze o základní složky a pro jejich zpracování se používá započitatelná podlahová plocha.

Snad to tedy někomu pomůže.
Hezký den přeje Petr Fischer
fis
 
Příspěvky: 19
Registrován: 28 Úno 2008, 11:10

Re: Energie, služby

Odeslatod malik_I33 v 20 Kvě 2008, 14:04

Dobrý den, dnes mi přišla platba od DAKu za vyúčtování k bytu. Ke garáži zatím nic. hezký den. PM
malik_I33
 
Příspěvky: 6
Registrován: 09 Bře 2008, 09:18

Re: Energie, služby

Odeslatod I31 v 22 Kvě 2008, 10:15

mne prisel preplatek za byt asi pred dvema tydny, preplatek za garaz prisel vcera. nejspis se to bere podle abecedy ;)
I31
 
Příspěvky: 4
Registrován: 21 Zář 2007, 12:51

Re: Energie, služby

Odeslatod malik_I33 v 23 Kvě 2008, 15:51

Dobrý den,
koukal jsem se i do ostatních příspěvků na bolonska.cz/ a všimnul jsem si že obyvatelé jsou dost nespokojeni s údržbou zeleně okolo našich objektů. Musím se přidat. Způsob posekání, resp. ožvýkání trávy je zvláštní. I samotná frekvence je zarážející. Zasezené křoviny jsou prorostlé plevelem až nejsou vidět. Chápu, že je toho z počátku hodně a všechno i správa si musí sednout, ale přijde mi že DAK na to moc nedbá. Nejde mi primárně o peníze, které za správu platíme, ale o to aby to vypadalo jak má. Prosím, zatlačte na DAK ať začne fungovat. Díky. PM
malik_I33
 
Příspěvky: 6
Registrován: 09 Bře 2008, 09:18

Další

Zpět na Závady, hlášení, řešení + rady a porady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron