Čistota okolo domu a v okolí

Pravidla fóra
Do tohoto fóra bych prosil zadávat problémy s provozem domu, případně řešení a jiné.

Čistota okolo domu a v okolí

Odeslatod Michaela v 29 Úno 2008, 11:05

Vážení,
dlouho jsem otálela s tímto tématem začít, ale dnes mi to nedalo. Sama vlastním pejska, ale v životě by mne nenapadlo po něm neuklidit. To, co předvádí ostatní rádoby pejskaři mne uvádí do stavu nepříčetnosti. Je vážně takový problém se po vykonání potřeby svého psa sehnout a sebrat to? Zejména ráno mám to "štěstí" vídat majitelé psů, jak vesele venčí u garáží (což o to, chodím tamtudy též), a vesele se otočí, když jejich pes koná potřebu. Vůbec jim nevadí, že na ně koukám, že se otáčím a naivně čekám, že to seberou. Dneska byl vrcholem to, že majitel nejen, že 3x za sebou konanou potřebu psa neuklidil, ale ještě přistoupil ke zdi garáže a vykonal tam potřebu sám :o :x
U pozemků s garážema to budeme řešit v rámci garáží, ale co například venčící psi bezprostředně před domem. Fajn, když někdo není schopný s tím psem zajít na procházku, a venčí ho stylem, že stojí u domu a psi se veční sami na trávě, tak by neměl být problém to po nich také uklidit. Stydím se za takovéto majitele psů a je mi vážně trapně.
Obracím se na výbor: nebylo by vhodné, zamyslet se o nějaké úpravě travnaté plochy např. lehkým plůtkem, který udrží naší zeleň pěknou a ne pos*anou? Také mezi J a K si mnozí zkracují cestu přímo pod okny. To musí mít v tom přízemí radost, že jim kolem oken chodí lidé, i pošťačka a s*rou psi, jejichž majitelům je to jedno.
Také např. zvážit možnost přidání košů, aby se nikdo nevymlouval, že by uklízel, kdyby to bylo kam házet.
Další kapitolou je rozlítané smetí z popelnic :cry:
Michaela & Honza
Michaela
 
Příspěvky: 8
Registrován: 07 Lis 2007, 12:30
Bydliště: Boloňská "J"

Re: Čistota okolo domu a v okolí

Odeslatod katka v 29 Úno 2008, 16:27

Dobrý den,
pěkný příspěvek. Taky jsem uvažovala, zda by oplocení zlepšilo situaci, jaká teď panuje. Částečně by to určitě řešilo problém psích výkalů a lidí, chodících přes trávník, snad i jako větrolam by plůtek bránil smetí z popelnic. Snad by si i lidé svého okolí více vážili, kdyby to nebyl jen "kus ulice", ale opravdu "jejich" pozemek.
I když přidání košů je určitý nástroj nápravy, nevyřeší všechno, protože někteří sousedé házejí své odpadky i z okna nebo balkonu, típají cigarety o čistou fasádu, a podobně. Co by jim to udělalo, kdyby si sebou třeba přinesli plechovku, a házeli vajgly do ní. V našem domě to již někeří slušní kuřáci dělají.
Argument že není kam házet odpad, když popelnice jsou dvacet metrů odsud, není žádným argumentem. Pokud není člověk invalidní, a skutečně těžko pohyblivý, a těch dvacet metrů by pro něj opravdu bylo fyzicky náročné, není omluva pro to, že dělá nepořádek, a pochybuji, že by to napravilo více košů.
Tady bude spíš nutný osobní apel, pokud bude někdo přímo přistižen. Určitě bude vytvořen nějaký domovní řád, a v případě, že se to bude opakovat, by bylo možné vůči "hříšníkovi" využít nějakých sankcí.
Toť zatím ovšem pouze představa.
Katka Kubátová
katka
 
Příspěvky: 1
Registrován: 29 Úno 2008, 15:55

Re: Čistota okolo domu a v okolí

Odeslatod Šárka Hrdá v 26 Bře 2008, 15:06

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat jestli se řeší nebo bude řešit s DaKem kvalita úlidu.Myslím,že rozsah úklidu zahrnuje např. i umytí vchodových dveří či výtahu.V Jéčku je od samého počátku neuklizeno a úklid probíhá tak,že uklizečka ošmudlá špinavou vodou vestibul a tím to končí.Dále nevím jak probíhají drobné opravy např. olámané lišty u dveří a obouchané zdi. Musí se sepisovat žádosti? Není mi moc jasné v čem spočívá funkce domovníka,který má drobné opravy provádět,ale jak?Vím,že s některými majiteli to není jednoduché.V Jéčku si jakýsi vášnivý kuřák udělal kuřárnu ze vstupních vestibulů. Chápu, že si nechce zasmradit byteček, ale nevím proč to mají dýchat i ostatní.Obzvlášť ráno to je velice příjemné. Množství nedopalků okolo vchodu je také moc pěkná záležitost. Touto vsuvkou bych chtěla požádat kuřáky o ohleduplnost.Kuřte si,kuřte, ale doma a můžete si okolo sebe házet i nedopalky.
Neměli bysme být lhostejní k pořádku v našem domě a jeho okolí, nechceme žít na smetišti a podobat se některým špinavým panelovým domům.
Přeji pěkné soužití Šárka
Šárka Hrdá
 
Příspěvky: 2
Registrován: 03 Pro 2007, 11:32

Re: Čistota okolo domu a v okolí

Odeslatod h.slavik v 27 Bře 2008, 11:24

Dobrý den,
zrovna dnes jsem sepsal další reklamaci na úklid. Myslím, že se všichni schodneme, že kvalita neodpovídá vynaloženým prosředkům. Zatím nám zůstává "pouze" možnost opakovaných reklamací. V příkazní smlouvě bohužel nejsou žádné saknce. Až budou nové smlouvy a podmínky bude to určitě lepší.
Tuším, že v prosinci byla slíbena finanční kompenzace ze strany úklidové firmy. Uvidíme na co do dosáhneme nyní.
Drobné opravy má na starosti pan Král viz. "Příkazní smlouva". Rád Dak předám vaše podněty, stačí je poslat do emailu nebo napsat na forum, případně vhodit do schránky. Pan Král opravdu většinu věcí vyřeší rychle.
Otázku reklamací jsme s Dakem znovu otevřeli, cílem je projít původní seznam reklamací a donutit Gemo k jejich dořešení.

Honza Slavík
h.slavik
 
Příspěvky: 6
Registrován: 28 Úno 2008, 13:47

Re: Čistota okolo domu a v okolí

Odeslatod t.spalenka v 03 Dub 2008, 21:42

Dobry vecer,
tak reklamace pana Slavika a nasledne jeste moje mely za nasledek, ze pani, ktera uklizela poslednich 14 dni, uz u nas uklizet nebude.
Dnes jsme byli s pani Pobudovou na DaKu a setkali se i se zastupci uklidove firmy. Tito si stezovali na problem sehnat pro pokryti harmonogramu uklidu, nastaveneho Ekospolem, spolehlive lidi. Na jejich zadost jsme dohodli zmenu v harmonogramu uklidu. Ode dneska plati pro cely blok 604, ze uklid celeho domu bude probihat v pondeli a ve ctvrtek bude uklizeno jeste jednou prizemi. Snizenim cetnosti uklidu prizemi budou snizeny i naklady na uklid.
Nyni musime chvilku pockat, jestli novy system uklidu prinese sve ovoce a kvantita bude nahrazena kvalitou.
t.spalenka
 
Příspěvky: 39
Registrován: 01 Říj 2007, 17:24

Re: Čistota okolo domu a v okolí

Odeslatod Ledy v 03 Čer 2008, 20:53

Dobrý den.Jmenuji se Ledecký Petr a bydlím v 604/K.Vlastním firmu na zahradnické služby a měl bych vážný zájem o udržování společných travnatých ploch.Naše správcovská firma není zrovna nejlevnější a jsem přesvědčen že jsem schopen nám všem ušetřit mnoho peněz.
Můj e-mail petrledecky@cetrum.cz
tel: 732 274 604

S pozdravem Ledecký
Ledy
 
Příspěvky: 1
Registrován: 03 Čer 2008, 20:33

Re: Čistota okolo domu a v okolí

Odeslatod Jenikstehlik v 27 Úno 2010, 15:03

Dobrý den,
Bydlím v 604/K a přidávám se k apelu na oplocení travnatých pozemků. Sám jsem 16 let vlastnil psa a i přes vrozenou lenost :roll: jsem po něm vždy uklízel jako normální Evropan. Stav travnatého pozemku a chodníků pokálených od psů mne velice rozzlobil. Pokud uvidím nějakého majitele takto ignorovat základní hygienické návyky, může si být jistý, že to začnu řešit hned na místě minimálně velkou ostudou…
Nejsme přeci zvířátka, ale lidi ne?

P.S. Údržba travnatých pozemků od nabízené firmy mě osobně připadá jako velmi dobrý nápad a snad se představenstvu bude chtít toto řešit. Sám jsem byl členem představenstva někde jinde, tak vím o čem mluvím. 8-)
Jenikstehlik
 
Příspěvky: 2
Registrován: 27 Úno 2010, 14:48

Re: Čistota okolo domu a v okolí

Odeslatod t.spalenka v 18 Dub 2010, 10:35

Dobry den,
vzhledem k tomu, ze ani nam neni stav naseho travniku lhostejny, tak jsme se na udrzbe o nej domluvili jiz v lonskem roce prave s panem Ledeckym. Udrzba probiha k nasi spokojenosti a doufame, ze i Vy jste zaznamenal obrat k lepsimu.
Protoze ani udrzba zelene neni zcela zadarmo, nektere kroky je treba delat postupne. Letos tedy planujeme osazeni ziveho plotu namisto polomrtvych ridkych keriku, ktere nam vysadil nas developer.
Planujeme jeste dalsi krok, presun popelnic ze silnice u garaze a to tak, abychom vyhoveli vyhlasce mesta, ktera jiz plati asi 2 roky.
A k pejskarum jiz se ani nevyjadruji, v nekterych pripadech je to boj s vetrnymi mlyny.
S pozdravem
T. Spalenka
t.spalenka
 
Příspěvky: 39
Registrován: 01 Říj 2007, 17:24


Zpět na Závady, hlášení, řešení + rady a porady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron