Společná televizní anténa a digitální vysílání

Pravidla fóra
Do tohoto fóra bych prosil zadávat problémy s provozem domu, případně řešení a jiné.

Společná televizní anténa a digitální vysílání

Odeslatod K71 v 04 Lis 2008, 01:53

Dnes jsem poprvé zapojil set-top-box (Comag SL 45T) do STA. Chytím pouze "Vysílací síť 2" (Nova, Prima - dobrá kvalita) a "Dočasný multiplex B" (Óčko, Z1, Public TV, Noe - špatná kvalita). Nemohu naladit "Vysílací síť 1 (veřejnoprávní multiplex)" na kanále 53 (730 MHz). V čem je problém? Chytáte někdo úspěšně veřejnoprávní multiplex přes STA?
OF
K71
 
Příspěvky: 10
Registrován: 03 Říj 2007, 16:21

Re: Společná televizní anténa a digitální vysílání

Odeslatod K71 v 07 Lis 2008, 19:11

Ani jsem nečekal, jak rychle se tato záležitost vyřeší. Napsal mi J. Slavík:
problém by už v současné době být neměl, problém měl být vyřešen ve středu dopoledne. Problém byl v jedné části společné antény, kde byla instalována špatná kanálová propusť. Po konzultaci s p. Kralem a technikem na STA měla být tato část prohozena za tu která nebude filtrovat kanál 53.

Mohu potvrdit, příjem veřejnoprávního multiplexu je již OK. Děkuji všem zúčastněným.
OF
K71
 
Příspěvky: 10
Registrován: 03 Říj 2007, 16:21

Re: Společná televizní anténa a digitální vysílání

Odeslatod Jitka 42 v 30 Bře 2009, 12:02

Dobrý den, při sledování TV přes set top box mi obraz velice často "zamrzá". Je to běžné nebo je v něčem chyba? Rádio funguje dobře, na TV se koukat nedá. Díky
Jitka 42
 
Příspěvky: 2
Registrován: 30 Bře 2009, 11:56

Re: Společná televizní anténa a digitální vysílání

Odeslatod K71 v 06 Dub 2009, 12:16

Jitka 42 napsal:Dobrý den, při sledování TV přes set top box mi obraz velice často "zamrzá". Je to běžné nebo je v něčem chyba? Rádio funguje dobře, na TV se koukat nedá. Díky

Používám pro digitální příjem STA a problém se zamrzáním téměř nemám. Píšu téměř proto, že jsem ještě nikdy neviděl, že by digitální signál šířený pozemním vysíláním v ČR byl 100% bez poruch. Nicméně moje dosavadní zkušenosti nejsou zcela objektivní, zatím takhle koukám jen občas na ČT2 a je to OK. Když jsem zběžně projížděl ostatní stanice, tak veřejnoprávní multiplex (ČT1, ČT2, ČT24, ČT Sport) je celý OK, stejně tak Nova a Prima. U nových a menších stanic je to různé, např. na Óčko se koukat nedá (výrazné zamrzání).
OF
K71
 
Příspěvky: 10
Registrován: 03 Říj 2007, 16:21

Re: Společná televizní anténa a digitální vysílání

Odeslatod Jitka 42 v 07 Dub 2009, 10:00

Také používám STA a např. v neděli při sledování ČT24 to bylo téměř bez problémů, ale včera se nedalo koukat na ČT1, ČT2, ČT24 ani Novu. Obraz zamrzal stále. Nevím, zda by mohl být problém u mě ve výstupu STA nebo v nastavení set top boxu.
Jitka 42
 
Příspěvky: 2
Registrován: 30 Bře 2009, 11:56

Re: Společná televizní anténa a digitální vysílání

Odeslatod J52 v 13 Dub 2011, 20:51

Chtěli bychom si rozšířit programovou nabídku televize o další programy (filmové, sportovní, pro děti ...) s vysokým rozlišením kromě těch, které jsou šířeny pozemním digitálním vysíláním. Takže bych si chtěl zrekapitulovat možnosti u nás v bloku J.

Standardní možnosti:
- společná televizní anténa (STA) pro příjem pozemního digitálního televizního vysílání,
- kabelová televize UPC - individuální smlouva s UPC.

Další možnosti:
- O2 TV přes pevnou linku,
- individuální satelitní anténa (parabola) se satelitním přijímačem.

Dotaz 1: Mám to dobře? Vidíte někdo ještě nějaké další možnosti?

Dotaz 2: Neexistuje náhodou nějaká možnost společné satelitní antény, anebo se o ní neuvažuje?

Dotaz 3: Existuje možnost montáže satelitní antény na jižní obvodovou stěnu budovy (se souhlasem SVJ)?

Roman F.
J52
 
Příspěvky: 2
Registrován: 03 Říj 2007, 16:03

Re: Společná televizní anténa a digitální vysílání

Odeslatod t.spalenka v 13 Dub 2011, 21:37

Dobry vecer,
myslim, ze jste nevynechal zadnou z moznosti.

Pokud si dobre pamatuji, tak mame instalovanou satelitni antenu na strese a signal je sveden do spolecne anteny. Bohuzel ale netusim, kam je antena smerovana. Ja nikdy nezkousel satelitni signal odebirat a ani nevim o nikom z domu, kdo by to zkousel. :(

Dalsim problem nastane, pokud vyuzivate internet prostrednictvim UPC, protoze pak musi byt signal ze satelitu od spolecne anteny odpojen.

K otazce, zda je mozne instalovat satelitni antenu na jizni stranu domu musim konstatovat, ze to mozne neni. Dohodli jsme se takto jiz na 1. spolecne schuzi spolecenstvi.
t.spalenka
 
Příspěvky: 39
Registrován: 01 Říj 2007, 17:24

Re: Společná televizní anténa a digitální vysílání

Odeslatod tom v 13 Dub 2011, 21:59

Společná satelitní anténa je funkční na nekodované programy chtěl jsem používat satelit s kartou skylink,ale bylo mi řečeno že mám smůlu musela by se anténa předělat a přesměrovat ale jinak je satelit v provozu takže pokud nelpíte na češtině tak je možnost chytat kanálů habakuk :lol: .
tom
 
Příspěvky: 2
Registrován: 27 Dub 2010, 19:47

Re: Společná televizní anténa a digitální vysílání

Odeslatod J52 v 11 Črc 2012, 18:18

Uvědomil jsem si, že jsem mohl uvést, jak to nakonec dopadlo (viz příspěvek ze dne 13. dubna 2011). Nechali jsme si proměřit kvalitu satelitního signálu na balkóně na severní straně domu a s pomocí tyče, na které je anténa, máme parabolu na onom balkóně v 5. NP). V podstatě dva roky již funguje bez problémů.
J52
 
Příspěvky: 2
Registrován: 03 Říj 2007, 16:03


Zpět na Závady, hlášení, řešení + rady a porady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron