Odtok z vany

Pravidla fóra
Do tohoto fóra bych prosil zadávat problémy s provozem domu, případně řešení a jiné.

Odtok z vany

Odeslatod K71 v 26 Srp 2008, 10:46

Už půl roku řeším s Ekospolem reklamaci na pomalý odtok vody z vany. Chtěl bych se zeptat na zkušenosti ostatních. Pokud se ve vaně sprchuji (bez špuntu v odpadu), voda nestíhá odtékat a pomalu napouští vanu. A to i přesto, že intenzita vodního proudu ze sprchy není maximální. Pokud napustím vanu a následně vyndám špunt, také mi připadá, že odtok je dost pomalý (vypuštění trvá dlouho).

Samozřejmě - ověřil jsem průchodnost potrubí a sifonu - vše je OK. Odtok má i mírný spád (jestli dostatečný, nevím, ale technik mi říkal, že je to OK a že je v řadě případů potrubí i v rovině, protože není místo na spád, a stačí to). Vana je standardní od Ekospolu.

V předchozích bytech, kde jsem bydlel (rodinný dům ze 70. let, činžák z první republiky, panelák z 60. let) jsem takové problémy neměl.

Technici, kteří se byli na vanu podívat v rámci reklamace, mi tvrdí, že intenzita odtoku je normální. Že se dřív používaly větší průměry potrubí i výpustního otvoru, a proto byl odtok rychlejší. Mně se moc nechce s tím smířit, protože:
- vypouštění plné vany trvá dost dlouho
- při sprchování se více zanáší vana, protože voda zaplňuje vanu a vzniklá hladina způsobuje usazeniny na okrajích

Jaké jsou vaše zkušenosti? Připadá vám odtok z vany dostatečně rychlý? Pokud se jen sprchujete, stíhá voda odtékat, nebo zaplňuje vanu?

Děkuji za názory.
OF
K71
 
Příspěvky: 10
Registrován: 03 Říj 2007, 16:21

Zpět na Závady, hlášení, řešení + rady a porady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků