Energie, služby

Pravidla fóra
Do tohoto fóra bych prosil zadávat problémy s provozem domu, případně řešení a jiné.

Re: Energie, služby

Odeslatod t.spalenka v 12 Čer 2008, 22:58

Omlouvam, se, ze na tema zelen odpovidam tak opozdene, ale nejak jsem to nezvladl :roll: . Zelen je v tuto chvili velky problem, ale ani ne tak DaKu, jako Ekospolu. Nyni probiha reklamace sadovych uprav u dodavatele, proto udrzba vazne. Neni problem DaKu oznamit, aby to dal do poradku. Jeho nasmlouvana firma by v dohledne dobe na nase naklady upravy provedla. Vybor k tomu ale nedal podnet z duvodu prave probihajici reklamace. Radi bychom, aby alespon cast nakladu za nasi dzungli prevzal Ekospol, pripadne dodavatel sadovych uprav, protoze sadove prace nebyly dokonceny v odpovidajici kvalite. Prosim Vas proto o trochu trpelivosti, nam se stav zelene tez nezamlouva. Diky...
t.spalenka
 
Příspěvky: 39
Registrován: 01 Říj 2007, 17:24

Re: Energie, služby

Odeslatod malik_I33 v 13 Čer 2008, 15:31

Dobrý den, děkuji Vám za vaši odpověď. Z vašeho vysvětlení chápu, že má cenu počkat na výsledek reklamace. Možná by bylo dobré vzít jako jeden z bodů na schůzi společenství, příští týden, návrh jednoho ze členů na našem fóru, který by měl zájem starat se zeleń okolo našeho domu. každopádně bych vám chtěl poděkovat, za to, že se snažíte problémy řešit, uvědomuji si že to není jednoduché. PM
malik_I33
 
Příspěvky: 6
Registrován: 09 Bře 2008, 09:18

Re: Energie, služby

Odeslatod fis v 04 Kvě 2009, 11:16

Zdravím všechny.
Předpokládám, že jste dostali od DaKu vyúčtování služeb za rok 2008.

Položka zaplacených záloh neodpovídá skutečné sumě poslaných peněz.
Volal jsem pí. Šmídové a bylo mi sděleno,
že rozdíl je tvořen fondem oprav, STA a režií družstva ( asi tím myslela odměny statutárů SVJ ).
Tyto položky se prý nevyúčtovávají.

Zažádal jsem tedy o zaslání evidenčních listů ( z nich by mělo být členění zřejmé ),
již týden mi ale nic neposlala.

Podle mé účetní se všechny odeslané platby musí vyúčtovat.
Ať již přímo se službami nebo samostatně.
Nelze někam posílat peníze a nemít k tomu žádný účetní klíč.

Řešili jste problém někdo?
Zajímáte se vůbec za co platíte?
Díky za jakékoli věcné reakce.
fis
 
Příspěvky: 19
Registrován: 28 Úno 2008, 11:10

Re: Energie, služby

Odeslatod p.pobudova v 04 Kvě 2009, 12:39

Fond oprav se nevyuctovava, zatim se z nej necerpa, setri se tam na pripadne opravy v dalsich letech. Rezie /takto je ta polozka nazvana v predpisu uhrad/ jsou odmeny clenum vyboru, ktere byly schvaleny na schuzi SVJ v cervenci 2008. Predpisy se menily od 1.10. a novy predpis uhrad byl jednotlivym vlastnikum predan cca nekdy v zari 2008, takze byste ho mel vlastnit. Tato polozka je mesicne plne cerpana. STA v predpisu uhrad tvori neco kolem 20 Kc mesicne.
p.pobudova
 
Příspěvky: 59
Registrován: 28 Úno 2008, 13:51

Re: Energie, služby

Odeslatod fis v 05 Kvě 2009, 15:48

Já rozumím z čeho se ten rozdíl skládá.
Není mi ale vůbec jasné, proč má zůstat tajemstvím jeho přesné složení.

Myslím, že by nebyl žádný problém k vyúčtování přidat 3 řádky.
- do fondu oprav v r.2008 zaplaceno, celkový zůstatek
- STA r.2008
- režie SVJ. r.2008
( vše vztaženo ke konkrétnímu bytu kterého se to týká )

Součet by pak na haléř seděl s vydanými penězi.
Pro mou účetní je formulace "něco kolem" nepřijatelná.
( Prosím neberte to vůbec osobně :P , to je směřováno na DaK ).
Vloni byly nevyúčtované položky uvedeny alespoň v doplňkovém textu, letos ani ťuk!
Přitom, tedy krom fondu oprav, jde o přeúčtovatelné náklady.
A jak je mám přeúčtovat, když jsou skryté?

fi
fis
 
Příspěvky: 19
Registrován: 28 Úno 2008, 11:10

Re: Energie, služby

Odeslatod p.pobudova v 05 Kvě 2009, 19:19

Pokud se pí. Šmídová na Váš požadavek ještě neozvala, nechápejte to tak, že Vám chce něco tajit. Dotazů na vyúčtování je jistě hodně a vše se vyřizuje postupně.
Na vyúčtování byly platby, které jsou "zálohové" a přeplatky se vracejí, popřípadě se doplácí nedoplatek. Ostatní položky /STA, režie, fond oprav/ se nevyúčtovávají a převádějí se do dalších let. Jejich výše může sloužit jen pro informaci, kolik který vlastník na tyto položky za rok zaplatil, ale to se dá zjistit i z měsíčního předpisu plateb, který všichni ke svým bytovým jednotkám máme a podle kterého poplatky hradíme.
Na loňském vyúčtování bylo uvedeno, kolik se převádí fond oprav a STA celkem nikoliv kolik na tyto položky za zúčtovací období zaplatil každý jednotlivý vlastník. Tyto informace rovněž nejsou tajné. Na vyžádání Vám je kdykoliv sdělí výbor SVJ, účetní v DaK a budou také prezentovány na příští schůzi SVJ.
p.pobudova
 
Příspěvky: 59
Registrován: 28 Úno 2008, 13:51

Předchozí

Zpět na Závady, hlášení, řešení + rady a porady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron