Sklepy

Pravidla fóra
Do tohoto fóra bych prosil zadávat problémy s provozem domu, případně řešení a jiné.

Sklepy

Odeslatod J51 v 12 Bře 2008, 13:41

Včera jsem šel do sklepa v J hned přímo proti výtahu (dále myslím že jsou tam s námi ještě byty J61 a J71), a u zámku byly jasné stopy po pokusu o vypáčení přístupových dveří - díry po nějakém šroubováku a lehce ohnutá futra tam co je díra pro západku.
Mimochodem, už na podzim byly tyto sklepy jednou vykradené bez poškození přístupových dveří, když je někdo ze sousedů nebo uklízečů (je tam kamrlík pro uklízeče) nechal kolegiálně odemčené.
Myslím že by stálo za zvážení nějakou formu zabezpečení jako kamera u vchodu apod., i když tuším že vzhledem k nákladům to asi těžko projde SVJ...
Borek
J51
 
Příspěvky: 6
Registrován: 03 Říj 2007, 16:02

Re: Sklepy

Odeslatod K71 v 12 Bře 2008, 17:40

To samé se před několika dny objevilo ve sklepech v K - konkrétně dveře vlevo od výtahu...

Dostal se do sklepů v Boloňské už někdo přes zamčené dveře, anebo byly dveře vždy jen zabouchnuté? Jde o to, zda řešit jinými pevnějšími dveřmi, anebo prostě důsledně zamykat, případně u sklepů dát jiné vložky, než jsou u vchodů.
OF
K71
 
Příspěvky: 10
Registrován: 03 Říj 2007, 16:21

Re: Sklepy

Odeslatod t.spalenka v 14 Bře 2008, 10:55

Dobry den,
i timto se jiz zabyvame a pi. Pobudova pozadala DaK o rozpocet na vymenu vlozek u sklepu i s bezpecnostnim kovanim a zesilenim dveri v oblasti zamku. Cena je necelych 43000,- vcetne 9% DPH za kompletni dodavku a montaz pro cely blok 604.
t.spalenka
 
Příspěvky: 39
Registrován: 01 Říj 2007, 17:24

Re: Sklepy

Odeslatod Šárka Hrdá v 04 Dub 2008, 12:19

Dobrý den,
Dnes jsem si nechala nainstalovat do sklepa mříže a při té příležitosti jseme zjistili, že ( J ,sklepy po pravé strně) dveře mají rozlomenou fabku a u jedné kóje je urvaná petlice. Nechala jsem si nainstalovat místo dřevěných vrátek mříže od firmy Loquens,jako sousedé z Háčka.Nevím do jaké míry je toto zabezpečení spolehlivé,když jsou příčky z
Itongu, ale snad to pomůže. Ráda bych si dala do sklepa kolo, snad mi ho hned neukradnou. :evil:
s pozdravem ŠH
Šárka Hrdá
 
Příspěvky: 2
Registrován: 03 Pro 2007, 11:32

Re: Sklepy

Odeslatod malik_I33 v 23 Kvě 2008, 15:41

Dobrý den,
navrhuji pravidelně zamykat celý dům. Včera odpoledne bylo otevřeno a když jsem šel do sklepa, bohužel bylo otevřeno i tam a svítilo se úplně všude. jestliže budem takhle lhostejní k zavírání dveří, musíme se připravit na to, že nás brzy vykradou. proto navrhuji zamykat. PM
malik_I33
 
Příspěvky: 6
Registrován: 09 Bře 2008, 09:18

Re: Sklepy

Odeslatod fis v 03 Čer 2008, 10:20

Byl jsem se včera podívat do sklepa v K a natekla tam opět voda.
Podle všeho nešlo jen o mokro z prudkého deště ale o zaplavení v důsledku nedořešeného spádování.

Bude se to reklamovat?
Jak je vidět, úpravy okolí domu nevyřešily tento problém všude.
fis
 
Příspěvky: 19
Registrován: 28 Úno 2008, 11:10

Re: Sklepy

Odeslatod p.pobudova v 05 Čer 2008, 13:12

Mokré sklepní prostory jsou opět i v L. Pan Král celý problém řeší s Ekospolem a výbor průběžně informuje...Výbor v současné době podává písemnou reklamaci na Ekospol.
p.pobudova
 
Příspěvky: 59
Registrován: 28 Úno 2008, 13:51

Re: Sklepy

Odeslatod K71 v 03 Lis 2008, 12:28

Přimlouvám se za montáž nožních zarážek na dveře do chodeb se sklepními kójemi. Je to záležitost na cca 200 Kč vč. DPH/ks a velmi to pomáhá při manipulaci s rozměrnějšími předměty (kolo, kočárek), obzvlášť, když je na to člověk sám... Na vstupních dveřích do domu nožní zarážky jsou, uvítal bych je i v suterénu.
OF
K71
 
Příspěvky: 10
Registrován: 03 Říj 2007, 16:21

Re: Sklepy

Odeslatod fis v 15 Pro 2008, 15:30

Na vývěsce je napsáno, že původní klíč od domu zůstane nadále pro dveře sušárny.
Je to rozumné? Nevidím v tom žádnou výhodu, jen další zbytečný klíč navíc.
Sjednotit tuto vložku s ostatními by již určitě byla zanedbatelná investice.
Názory ostatních?
fis
 
Příspěvky: 19
Registrován: 28 Úno 2008, 11:10

Re: Sklepy

Odeslatod malik_I33 v 29 Dub 2009, 13:58

Dobrý den,
všimnul jsem si že v "Ičku" dole v -1. podlaží si někdo, v prostoru za výtahem dělá skladiště nepotřebných věcí. Mohl by si to uklidit ? Současně jsem se chtěl zeptat, jestli se v-1. okolo výtahu uklízí? Přijde mi, že moc ne, na jedněch dveřích je rozmazána krev - někdy od Vánoc, jak se někdo asi pořezal, a už to po sobě neuklidil. Mohla by se tam společnost, která úklid zajišťuje zastavit ?
Současně bych rád, ocenil jak se současný správce zeleně okolo domu o ni stará. Vypadá to opravdu pěkně.
hezký den
p.
malik_I33
 
Příspěvky: 6
Registrován: 09 Bře 2008, 09:18

Re: Sklepy

Odeslatod fis v 27 Čer 2009, 10:24

Ve vlákně výboru bylo upozornění na blížící se konec záruky domu.
Chtěl bych se zeptat, zda je zcela dořešena otázka zatékání do některých sklepů a výtahové šachty.
Žádnou zprávu a definitivním odstranění závady jsem tu nenalezl.
Děkuji
fis
 
Příspěvky: 19
Registrován: 28 Úno 2008, 11:10

Re: Sklepy

Odeslatod t.spalenka v 27 Čer 2009, 12:46

Rekalmace na problemy se spodni vodou je Ekospolem prijata jiz cca rok, takze zde neni nic zanedbano. Ekospol nedavno podal reklamaci na PVK, takze ted cekame co na to PVK.
Termin konce zaruky se ale tyka hlavne bytu, na ktere je dvouleta zaruka. Stavba jako takova ma zaruku petiletou.

TS
t.spalenka
 
Příspěvky: 39
Registrován: 01 Říj 2007, 17:24

Re: Sklepy

Odeslatod fis v 05 Črc 2009, 02:26

Pokud má SVJ doklady o včasné reklamaci ( např. Ekospolem podepsanou a datovanou doručenku, či zápis )
a hlídá zákonné promlčecí lhůty, pak je vše v pořádku.
Jen jsem se chtěl ujistit.
fis
 
Příspěvky: 19
Registrován: 28 Úno 2008, 11:10

Re: Sklepy

Odeslatod fis v 01 Dub 2013, 20:32

Vážení sousedé.

Jak asi dobře víte, situace se zatékáním do objektu se stále nevyřešila.
Ekospol již 6-tý rok jen předstírá řešení závady. Komplexně provedená oprava by totiž byla příliš nákladná a k tomu nic firmu netlačí. SVJ reklamaci urguje. Výsledek je však mizivý.

Je snad jasné, že zaplavení suterénu domu neprospívá. Elektroinstalace a výtahy korodují, základy objektu se dále vodou narušují. Vše se pak jednou projeví na razantním nárůstu fondu oprav a snížené kvalitě bydlení v celém domě. A to i v těch vchodech, kde zatím není podmáčení tak patrné.

Aby Ekospol začal brát reklamaci vážně, je třeba věc maximálně medializovat. To považuji za účinnější postup než žalobu. Informace o liknavém přístupu k reklamaci se musí dostat hlavně k potencionálním zákazníkům Ekospolu. Musí být na internetu a sociálních sítích. Musí se o ní začít veřejně mluvit. Pokud Vám není osud Boloňské lhostejný, podívejte se prosím na web "web byl vymazan". Zapojte se aktivně do diskuze, pomozte ukázat, že informace tam uvedené jsou skutečné. Že nejde pouze o nějaký konkurenční boj. Ekospol se bude snažit vše bagatelizovat. Lajkujte proto na sociálních sítích, posílejte odkazy a poproste své přátele, ať se také zapojí. Nebo umístěte odkaz na zajímavé stránky, objednejte nějakou levnou reklamu na vyhledávači apod.

Pokud Ekospol nedonutíme nyní závadu opravit, doplatíme na to jednou všichni.
fis
 
Příspěvky: 19
Registrován: 28 Úno 2008, 11:10

Re: Sklepy

Odeslatod t.spalenka v 02 Dub 2013, 13:59

Mrzi mne, ze clovek, ktery ulozil sve video na YouTube ( "web byl vymazan" ) nema dostatek odvahy na to, aby se pod nej podepsal a vyuziva jmena RNDr. Evzena Korce, CSc. (Reditel Ekospolu) . Tim vytvari prostor pro Ekospol a ztezuje tim praci a pozici vyboru SVJ pri vyjednavani s Ekospolem.
Dale je pekne, ze vsechny prispevky pod videem podlehaji schvaleni toho, kdo ho ulozil, takze jsem zvedavy, jestli se tam muj prispevek vubec objevi.
Je pravda, ze reklamace problemu se spodni vodou trva velmi dlouho a nespokojenost s timto prubehem vede napric SVJ. Vzhledem k tomu, ze jakasi vstricnost Ekospolu trva, nezbyva SVJ nez vyckavat na dalsi kroky Ekospolu. Dalsi kroky Ekospol zacal provadet koncem brezna, jak pred zimou prislibil. Chtel bych timto upozornit, ze zastupci SVJ se od teto akce distancuji a postupuji dale standardni cestou reseni reklamaci.
Dekuji Tomas Spalenka, Predseda SVJ
t.spalenka
 
Příspěvky: 39
Registrován: 01 Říj 2007, 17:24

Další

Zpět na Závady, hlášení, řešení + rady a porady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron